Saltar a continguts

Grup de Teatre BAT

Navegació

Menú principal

Guanyadors del Concurs

“CIUTAT DE TÀRREGA”

1984
GRUP: Dràmatica del Círcol Catòlic de Badalna
OBRA: Volpone de Ben Johnson
1985
GRUP: Clup Elena – Agrupació Congrès de Barcelona
OBRA: El pobre Viudo de Santiago Russiñol
1986
GRUP: Compayia Enric Borràs de Sant Feliu de Llobregat
OBRA: Dotze homes sense pietat de Reginald Rose
1987
GRUP: TEI del Casino Santfeliuenc de Sant Feliu de LLobregat
OBRA: Anna o la Venjança de Manuel Serrat Crespo.
1989
GRUP: Secció Teatral Casal San Pere de Terrassa
OBRA: Les Troianes de Jean – Paul Sartre.
1994
GRUP: L’Escotilló, G.T. Círcol Catòlic de Vilanova i la Geltrú
OBRA: El cafè de la Marina de Josep M. de Sagarra.
1995
GRUP: Rodamón de Terrassa
OBRA: El carrer estret de Josep Pla
1996
GRUP: Quatre per Quatre de Granollers
OBRA: La sala d’estar de Graham Greene
1997
GRUP: Rodamón de Terrassa
OBRA: Calígula d’Albert Camus
1998
GRUP: Grup de Teatre Nyap de Montmeló
OBRA: Arnau de Rodolf Cirera i Turó

1999
GRUP: L’Escotilló, G.T.Círcol Catòlic de Vilanova i la Geltrú
OBRA: Les papallones són lliures de Leonard Gershe.
2000
GRUP: Quatre per Quatre de Granollers
OBRA: La febre del fenc de Noel Coward
2001
GRUP: L’Escotilló, G.T. Círcol Catòlic de Vilanova i la Geltrú
OBRA: Odio Hamlet de Paul Rudnick
2002
GRUP: Rodamón de Terrasa
OBRA: Divinas palabras de Ramón Mª Del Valle – Inclan.
2003
GRUP: Rodamón de Terrasa
OBRA: El labrador de mas aire de Miquel Hernández
2004
GRUP: Agrupació Teatral de Calaf.
OBRA: La casa de les Xives de Jaume Salom
2005
GRUP: Grup de Teatre el Mirall de Blanes
OBRA: Federico “ GORE” Lorca.
2006
GRUP: Associació de Teatre Rodamón de Terrasa
OBRA: T irant lo Blanc de Joanot Martorell
2007
GRUP: Filagarsa, de Molins de Rei
OBRA: Circus mundi, de Jordi Riera
2008
GRUP: Quatre per Quatre, de Granollers
OBRA: La Tempesta, de William Shakespeare
2009
GRUP: Grup el Molinet, de Canet d'en Berenguer (Valencia)
OBRA: El Malalt Imaginari
2010
GRUP: Cocorotta Teatro, de Reinosa (Cantabria)
OBRA: Ay, Carmela! de José Sanchis Sinisterra.
2011
GRUP: Filagarsa, de Molins de Rei
OBRA: Besa'm Kate
2012
GRUP: Emfapatir,de Constantí
OBRA: Cluedo
2013
GRUP: Filagarsa, de Molins de Rei
OBRA: Nadal a Halloween
2014
GRUP: Pierrot teatre de Centelles
OBRA: Maria Rosa
2015
GRUP: Filagarsa, de Molins de Rei
OBRA: Ménage à trois
2016
GRUP: Centre Cultural i Recreatiu de Pineda de Mar
OBRA: L’home amb qui somien les dones quan somien amb homes.
2017
GRUP: Teatre del Talión de Lleida
OBRA: La venganza de don mendo


A partir de l’any 1999 comencent els grups guanyadors a participar a la Fira del Teatre al carrer de Tàrrega. Els anys 1988 i 1990-1993 no hi haguè convocatòria.